Bistriška cesta 65
2319 Poljčane
Projekt CONE pomaga reševati urbane izzive, ki jih povzročajo podnebne spremembe, npr. vročinski stres, izguba biotske raznovrstnosti, poplave v razmerju do pomanjkanja vode in kakovost vode. Projektno partnerstvo vključuje vse akterje: javni, zasebni sektor, civilno družbo in akademsko sfero. Cilj jer povečati ozaveščenost o podnebnih spremembah in ustvariti bolj demokratično in digitalno vodene procese. Rezultat projektnega partnerstva, ki ga sestavljajo občine in krovne organizacije, je vzpostavitev treh različnih pilotnih primerov na petih lokacijah: Padova (IT), Poljčane (SI), Wejherowo (PL), Jászberény, (HU), České Budějovice (Budweis)(CZ). Izvedba bo razdeljena na tri faze realizacije:
1. Skupna raziskava in analiza,
2. Eksperimentalna faza,
3. Eksperimentiranje in povratne informacije: testiranje implementirane rešitve, zbiranje povratnih informacij, predlogi za izboljšave, validacija in replikacija.
Vsak urbani laboratorij bo testiral drugačno metodologijo.V treh letih sodelovanja je predviden pričetek razvoja protokola za podvajanje pilotiranih laboratorijev in da bo za območje osrednje Evrope predstavljena skupno razvita transnacionalna strategija, ki bo oblikovalcem politik olajšala pot do načrtov za ozelenitev mest v osrednji Evropi, kot je predvideno v Strategiji biotske raznovrstnosti EU.
Ker je okrog 60% območja občine Poljčane zavarovano z Naturo 200 in skozi Poljčane teče reka Dravinja z ohranjenimi naravnimi meandri, Poljčane predstavljaj odličen kraj za razvoj novih na naravi temelječih rešitev (NBS) za ohranjanje ekosistemov. Tako bo glavna projektna dejavnost občine razvoj strategije za NBS, ki se bo izvajala skozi lokalni laboratorij in na podlagi ugotovitev pilotnega projekta.